اخذ پاسپورت ترکیه
آبان ۲, ۱۳۹۷

ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در ترکیه

برای ثبت شرکت در ترکیه مدارک به شرح ذیل مورد نیاز می باشد:

اصل پاسپورت سهامداران
چهار قطعه  عکس از هریک از  سهامداران
یک چهارم سرمایه اولیه شرکت  (مطابق  با قانون جدید حداقل سرمایه شرکت های با مستولیت  محدود ۱۰۰۰۰ لیره ترک و شرکت های سهامی خاص   ۵۰۰۰۰لیره ترک می باشد و اشخاص حقیقی یا حقوقی که بخواهند در ترکیه شرکت ثبت نمایند می بایست ۱/۴ ارزش سرمایه شرکت را قبل از انجام ثبت شرکت  در حساب بانکی دولت که به این منظور افتتاح می گردد واریز نمایند مبلغ فوق بعد از اینکه شرکت به صورت رسمی ثبت شد و در روزنامه رسمی درج گردید؛ قابل برداشت می باشد.)

لازم به ذکر است که در قانون تجارت جدید ترکیه ثبت شرکت مسئولیت محدود با یک سهامدار نیز امکان پذیر می باشد.

برای ثبت شرکت اگر تمام سهامداران نمی توانند حضور داشته باشند ، حضور یکی از سهامداران (مدیر عامل) و یا صاحبین امضا نیز کافی است، در این صورت لازم است سهامدار حاضر در ترکیه وکالتنامه ثبت شرکت از دیگر سهامداران داشته باشد.

هزینه های جاری شرکت بعد از ثبت :

۱.هزینه حسابدار ( هزینه حسابدار رسمی ماهانه ۱۵۰ دلار به بالا )

۲.هزینه کارمند ( اجباری نیست ولی بهتر است برای اعتبار شرکت در آینده پرداخت شود )

۳.هزینه اجاره محل دفتر

۴.هزینه حقوق و بیمه کارمند و بیمه اعضای شرکت

۵.هزینه آب ، برق ، تلفن و اینترنت

۶.در صورتی که محل کار اجاره باشد ۲۳ درصدمالیات بر اجاره (استوپاژ)

۷.هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن دردارایی (سالانه حدودا ۴۰۰ دلار )

۸.مالیات بر درامد (معادل ۲۰ % سود خالص شرکت)

۹ مالیات بر ارزش افزوده ۱۸%

توجه داشته باشید اگر کارمند ترک داشته باشید و از روز اول او را بیمه نماییدعلاوه بر پایین تر بودن حق بیمه ، روند دریافت اقامت نیزآسانتر خواهد شد.

در ضمن با افتتاح حساب بانکی در یکی از بانکهای ترکیه شما میتوانید از مزایای این حسابها به شرح زیر استفاده نمایید ۱- ویزا کارت و مستر کارت که با این کارت میتوانید از تمامی سایت های دنیا براحتی کالا و خدمات مورد نیاز خود را با واحد پول دلار و یا یورو خریداری نمایید. ۲- میتوانید ارزش پول خود را حفظ و حتی ارزش سرمایه خود را بالا ببرید ( بشرطی که در کار بورس باشید) زیرا این حسابها قابلیت آن را دارد که در لحظه موجودی حساب خودتان را از لیر ترکیه به دلار امریکا و یا یورو اروپا با قیمت برابری که در سایت بانک مرکزی ترکیه میباشد ‘ انجام دهید. ۳- شما براحتی میتوانید پول خود را به حساب افراد مختلف در بانک های مختلف دنیا (بغیر از ایران و چند کشور دیگر )انتقال داده و برای تجارت خود بدون محدودیت عملیات بانکی داشته باشید. ۴- کلیه مزایای که تمامی صاحبان مشاغل مختلف در دنیا از حسابهای بانکی خود بهره میبرند ‘ شما هم میتوانید از آن بهره ببرید.

ما بعنوان کارگزار به شما بهترین املاک در شهرهای مختلف ترکیه اعم از مسکونی ‘تجاری‘صنعتی را با بهترین قیمت و با شرایط پرداخت مختلف معرفی مینماییم. ما شما را بعد از خرید نیز یاری میکنیم ، خدمات ما شامل : خرید وفروش ملک ، اجاره ملک شما در صورت نیاز ،کارهای اداری (اجازه کار ، دریافت اقامت ، دریافت پاسپورت ،ثبت نام فرزندان شما در مدارس ودانشگاههای معتبر و …..) و کلیه کارهای که شما نیاز به مشاوره و حق العمل کاری ما داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس حاصل فرمایید

تلفن:+۹۸۹۳۵۲۳۰۰۱۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *