۱ : افراد  با تابعیت غیر ترک میتوانند مالکیت ۱۰۰% ملک یا شرکت داشته باشند؟

بله . بر اساس قانون در ترکیه هر فردی با هر ملیتی میتواند مالکیت  ۱۰۰% ملک یا شرکت در ترکیه داشته باشد .

۲: آیا ثبت شرکت در ترکیه آسان است ؟

ترکیه جزو معدود کشورهای است که ثبت شرکت به آسانی و در چند روز انجام میشود . فقط طبق قانون شرکت باید حسابدار ترک داشته باشد .

۳ : با ثبت شرکت در ترکیه آیا میتوان حساب بانکی افتتاح کنیم ؟

قطعا با افتتاح شرکت در ترکیه میتوانید در یکی از بانکهای ترک یا اروپایی که در ترکیه شعبه دارند حساب بانکی خود را افتتاح نمایید .

۴ : آیا هزینه تولید در ترکیه مقرون بصرفه میباشد ؟

نسبت به دیگر کشورها بله ، ولی اگر همان دستگاهها با تکنولژی روز دنیا و استاد کاران را در ایران داشته باشید ، بعلت ارزانی انرژی و دستمزد پایین کارگر در ایران دیگر تولید در ترکیه نسبت به ایران توجیه اقتصادی ندارد .

۵ : آیا ما میتوانیم کالای مورد نظرمان را با برند خودمان خریداری کنیم ؟

بله ، در صنوف مختلف میتوانیم هر نوع کالای را در ترکیه با برند خودمان تولید نماییم .

۶ : در زمینه منسوجات چه نوع پارچه های را میتوانیم در ترکیه خریداری نماییم ؟

در زمینه سفارش و خرید منسوجات از ترکیه ما هیچگونه محدودیتی در نوع جنس ، رنگ آمیزی ، طرح و حتی نوع ماشین بافندگی نداریم ، بهمین علت است که ترکیه در صنعت نساجی پنج سال است که رتبه اول در دنیا را در کیفیت و نوآوری بدست اورده است .

۷ : تولیدات پوشاک ترکیه در دنیا در چه حدی است ؟

پوشاک ترکیه همگام با نساجی این کشور بهترین میزان رشد را در سالهای گذشته داشته و دارد ، کارخانجات و شرکتهای پوشاک با بهره گیری از بهترین طراحان دنیا ( که عمدتا ایتالیایی و ایرانی هستند ) توانسته در صنعت مد دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد ، و تولیدات خود را همسو با صنعت نساجی به تمام دنیا صادر نماید .

۸ : هتلهای ترکیه از نظر استاندارد در چه حدی هستند ؟

با توجه به دسته بندی هتلها ( چند ستاره ***** و چه کلاسی A ، B ، C ) ترکیه یکی از کشورهای است که بالاترین استانداردهای جهانی را در ساخت و تجهیز هتلها رعایت کرده و میکند ، بهمین علت بسیاری از کشورهای در حال توسعه با استفاده از دانش فنی مهندسین ترک و بهره گیری از تجهیزات هتلی ساخت این کشور میخواهند که در آینده ای نزدیک ، در صنعت هتلداری و توریسم حرفی برای گفتن داشته باشند .